دیدار و نشست مدیرکل آموزش و پرورش عشایر استان خوزستان با فرماندار شهرستان ایذه

به گزارش روابط فرمانداری ایذه در این دیدار دکتر مصطفی سمالی فرماندار شهرستان ایذه ضمن خوشامد گویی از مدیرکل آموزش و پرورش عشایر و هیات همراه گفت: آقای قنبری مدیر محترم آموزش و پرورش عشایر استان به همراه آقایان دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر و دکتر حاجی زاده مدیرکل بحران استانداری خوزستان کسانی هستند که بیشترین بازدید را از مناطق محروم شهرستان ایذه داشته اند.

در ادامه قنبری بیان داشت :مهمترین وظیفه و رسالت ما پوشش  تحصیلی است و به جرات می تواند گفت که در مقطع ابتدایی پوشش تحصیلی ما بیش از ۹۸ درصد بوده و عمده مشکل ما در مقاطع متوسطه اول و دوم و بخصوص دانش آموزان دختر است که به ترتیب ۷۰ و ۴۰ درصد پوشش تحصیلی داشته ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر گفت:یکی از راهکاری های افزایش پوشش تحصیلی در آموزش و پرورش عشایر ایذه تاسیس مرکز شبانه روزی روستای بردمیل در مقطع متوسطه اول و دوم است

وی ادامه داد:مهمترین چالش و مشکل پیش روی آموزش و پرورش عشایر  بحث ایاب و ذهاب دانش آموزان است چرا که به علت عدم تمکن مالی، خانواده ها توانایی فرستادن فرزندان خود  به مدارس شبانه روزی را ندارند .

سمالی در پایان گفت:تاسیس مرکزشبانه روزی بردمیل یک تصمیم خردمندانه جهت پوشش تحصیلی دانش آموزان عشایر است.

وی اظهار داشت: مدیر آموزش و پرورش عشایر ایذه بگونه ای حق و مطالبات خود را در جلسات مطرح می کند که تمام ارگان ها برای خدمت رسانی به عشایر بسیج می شوند.

 

۳۴

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *